AIM

ARTICLES IN ALBANIAN: ALL CENTRES
MONTH: 10-2000

 Select article:
29-10-2000 pod Gjenerali nė bankėn e tė akuzuarve
28-10-2000 ban Romėt: nga barcoleta deri tek realiteti
28-10-2000 zag "Grindjet rreth autorizimeve kushtetuese"
26-10-2000 sko Klauzola per riadmisim
26-10-2000 lju Ku ėshtė antimillosheviqi?
24-10-2000 pod Kaosi demokratik
24-10-2000 pri Intervistė me z. Fatmir Limaj, bartės i listės sė PDK-sė pėr Prishtinėn
23-10-2000 tir Himara: edhe njė histori Ballkanike
23-10-2000 lju A paguhet bashkėpunimi?
20-10-2000 pod Oferta e Koshtunicės pėr pėrēarje
20-10-2000 zag Porosi Koshtunicės pėr pėrdorim tė brendshėm
18-10-2000 pri Premtimet e ekzagjeruara dhe pėrgjegjėsia
18-10-2000 pri Fushatė motone nėn hijen e tė mėdhenjve
15-10-2000 lju Kthimi i tė ēregjistruarve
13-10-2000 sko Intervist me Kryetarin e PPD-sė Ymer Ymeri
13-10-2000 pri Koshtunica: dyshime nė Prishtinė
11-10-2000 pri Koncesione pėr rigjallėrimin ekonomik
10-10-2000 pod Kryetar i kujt ėshtė Koshtunica
09-10-2000 pri LUFTA E GRAFITEVE
09-10-2000 tir Qendrimi me dy marshe i Tiranes ndaj Koshtunices
09-10-2000 sko A do te fitoje Arber Xhaferi nje milion dollar?
08-10-2000 pri Diferencimet politike shumėkahėshe
08-10-2000 pri Sė pari pjekuri politike, pastaj pushtetin
08-10-2000 zag Sulmi i falangave te BDK-se
08-10-2000 sar Nuk i besohet Koshtunices, Millosheviqit edhe me pak
08-10-2000 sko A do te vije deri te ndryshimet kushtetuese?
08-10-2000 tir Zgjedhjet lokale ne Shqiperi: dalja nga rrethi vicioz
05-10-2000 ban Kinezėt nė Republikėn serbe
05-10-2000 pod Ushtria dhe politika: nderimet ne kazerme