AIM

ARTICLES IN ALBANIAN: ALL CENTRES
MONTH: 11-2000

 Select article:
30-11-2000 sko Zagrebi nėn hijen e zėnkave tė koalicionit
30-11-2000 zag Samiti i Zagrebit ishte dhe shkoi
30-11-2000 sko Valle ende ka gjykime te montuara?
29-11-2000 tir Ku po shkon opozita
29-11-2000 lju Blofi diplomatik
27-11-2000 sko Terrorist apo i burgosur politik?
25-11-2000 pri Kontraverzat rreth komercializimit dhe privatizimit
24-11-2000 sko Pushteti lokal nen kthetrat e centralizimit
23-11-2000 zag Paraloja e samitit tė Zagrebit
23-11-2000 tir Pro apo kundėr Jugosllavisė nė OSBE – kjo ėshtė ēėshtja
23-11-2000 sar Zgjedhjet dhe populli
23-11-2000 pri Kontestet rreth pasurisė sė paluajtshme
21-11-2000 pri Ashkalinjtė, njerėz pa atdhe
21-11-2000 beo Kombi mė nuk ėshtė nė modė
19-11-2000 pri Kthimi i Jugosllavisė nė OKB dhe OSBE
19-11-2000 pri Tė burgosurit, protestat, manipulimet
17-11-2000 sko Skandal nė parlament
17-11-2000 sar Tė gjthė thonė se kanė fituar
17-11-2000 sko Marrėdhėniet nė mes partive shqiptare nė Maqedoni
16-11-2000 tir Rruga e mundimshma drejt samitit te Zagrebit
15-11-2000 beo Rebelimet nė burgje
15-11-2000 sof Fuqia e mediumeve kundėr arogancės politike
14-11-2000 pri Rezultatet definitive dhe dilemat rreth tyre
12-11-2000 pri Ēka qėndron pas bojkotit
08-11-2000 zag Aktpadi ndėshkimore kundėr vajzės sė Tugjmanit
08-11-2000 zag Qeveria themelon byro per lufteen kunder mafias
07-11-2000 tir Zgjedhjet lokale nė Kosovė: reflekse nė Tiranė
05-11-2000 pod Shumica pėr referendum dhe pranim ndėrkombėtar
05-11-2000 sko Maqedonian dhe zgjedhjet nė Kosovė
05-11-2000 sof Ēfarė fshihet pas histerisė sė re me vizat
05-11-2000 pri Nė pritje tė amnistisė
04-11-2000 pri Zgjedhje tė qeta nė Kosovė
04-11-2000 pri Statusi i Kosovės
04-11-2000 pri Pėr buxhetin edhe taksa nė paga
04-11-2000 pri Mbulimi i zgjedhjeve komunale, sprova mė serioze pėr mediat
03-11-2000 pri Mbulimi i zgjedhjeve komunale, sprova mė serioze pėr mediat
03-11-2000 pri Statusi i Kosovės
03-11-2000 pri Pėr buxhetin edhe taksa nė paga
03-11-2000 sar Shkuarja e Izetbegoviēit
03-11-2000 sko Pas 50 vjetėsh sėrish dilemat e vjetra?
02-11-2000 tir Errėsirė pėrpara shiut
01-11-2000 tir Tirana dhe samiti ballkanik i Shkupit