AIM: start
start > dossiers > albanian archive > chosen dossier

DOSJE PĖR TĖ DREJTAT DHE MBROJTJEN E PAKICAVE NACIONALE NĖ BOSNJĖ DHE HERCEGOVINĖ, MAQEDONI, SERBI, MAL TĖ ZI DHE KROACI

Hyrje
BOSNJA DHE HERCEGOVINA: Sindromi i pakicės boshnjake
MAQEDONIA: Tė keshė por tė mos keshė
SERBIA: Mosdurim i tmerrshėm ndaj pakicave
MALI I ZI: Nė kėrkim tė standardeve evropiane
KROACIA: Tretja e pakicave nacionale nė Kroaci